poradnik

Gruz po rozbiórce domu - co z nim zrobić?

 

Niemalże każdy remont czy prace budowlane generują całą górę trudnych do wywiezienia odpadów. Wśród nich znajduje się między innymi gruz, zniszczone meble, resztki materiałów budowlanych czy fragmenty różnych instalacji, które nie nadają się już do dalszego użytku. Jak sobie poradzić z tego typu odpadami?

Wywóz gruzu – legalnie i zgodnie z prawem

Ilość gruzu, która generuje się podczas remontu czy rozbiórki budynku może początkowo przerażać. Posprzątanie całego terenu i usunięcie wszystkich odpadów może być ogromnym wyzwaniem, dlatego najlepiej zabrać się za to jak najszybciej. Jak nietrudno się domyślić, odpady tego typu nie zmieszczą się do klasycznego, osiedlowego kontenera, a ponadto wyrzucanie ich do takich pojemników jest zabronione przez obowiązujące przepisy. Gruz po rozbiórce budynku nie może także zalegać na terenie posesji, bowiem grozi za to mandat w wysokości nawet do 1500 złotych.

 

Z naszą firmą pozbycie się i wywóz odpadów budowlanych nie musi być problematyczne. Najlepszym i opłacalnym sposobem na pozbycie się gruzu jest wynajem kontenera. Do tego typu pojemników mogą trafić niemalże wszystkie odpady poremontowe, takie jak płytki podłogowe, panele, stare cegły czy gruz. Dlatego też kontenery na gruz i odpady budowlane to doskonałe rozwiązanie przy dużych remontach. Natomiast przy mniejszych pracach warto rozważyć skorzystania z torby bigbag.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na czym polega usługa wywozu gruzu?

Nasza firma działa na rynku od długiego czasu, dlatego jesteśmy na bieżąco z wszystkimi obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Skorzystanie z usług firmy, takiej jak nasza to gwarancja tego, że wszystkie odpady budowlane zostaną zutylizowane legalnie i zgodnie z przepisami prawa. Usługa ta nie tylko polega na odbiorze gruzu, ale też na wynajmie specjalistycznych kontenerów. Pojemniki o solidnej i stalowej konstrukcji, dostarczane są we wskazane miejsce, a gdy zostanie zapełniony, zostaje zabrany przez pracowników. Kontenery na gruz wykonane są tak, by cała konstrukcja była sztywna i wytrzymała, a ponadto nie sprawiała kłopotów podczas załadunku i transportu.

Zapraszamy do kontaktu

Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania

hCaptcha