poradnik

Jaki kontener na potrzeby remontu?

 

Kiedy już podjąłeś decyzję o wykonaniu generalnego remontu w swoim domu czy mieszkaniu i zaplanowałeś harmonogram działań, powstaje pewien problem – co zrobić z odpadami poremontowymi? Zazwyczaj jest ich stosunkowo dużo, dlatego też niemożliwe jest ich składowanie przed blokiem czy wyrzucanie do śmietników. W takich wypadkach z pomocą przychodzą specjalne firmy, które wynajmują kontenery na gruz/odpady. Jednak decydując się na tego typu rozwiązania, musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Pierwszą z nich jest pojemność kontenera.

 

Zazwyczaj firmy oferujące wywozy odpadów proponują kilka wariantów, różniących się wielkością. Oczywiście najbardziej ekonomicznymi rozwiązaniem będzie wynająć taką konstrukcję, która bez problemu pomieści cały gruz i inne poremontowe śmieci. Dzięki temu płacimy za jednokrotny wywóz odpadów. Dlatego też przed zamówieniem usługi zalecamy oszacować ilość materiału, który pozostanie nam po poszczególnych pracach. Oczywiście najwięcej zostaje po wyburzaniu części budynku, a także wycince dużych drzew (lub ich większej ilości).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Należy pamiętać także o kwestiach formalnych. Jeśli bowiem mieszkasz w bloku czy wieżowcu, powinieneś zgłosić się do władz miasta o zgodę na postawienie kontenera w miejscu publicznym – przed blokiem, na trawniku czy parkingu. Często takie usługi są dodatkowo płatne. Musisz pamiętać, że postawienie kontenera na gruz w miejscu publicznym bez zgody władz administracyjnych wiąże się z wysokimi karami. Dlatego też kalkulując koszty wywozu gruzu przez profesjonalną firmę, należy doliczyć również należność za „wypożyczenie” miejsca w niedalekiej odległości od Twojego mieszkania.

Zapraszamy do kontaktu

Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania

hCaptcha